Sunum

Uzayda Türkler Var Projesi atölyeleri için Eğitmen Kılavuzu’nu edindiniz. Ancak öğrencilerinize sözel olarak anlatmanızı istemiyoruz. Bunun için aşağıdaki bağlantıları kullanarak sizin için geliştirdiğimiz sunumları indirebilirsiniz. Sunum formatlarımızı ODF (Open Office), PPTX (Powerpoint), PDF ve Slideshare olarak belirledik.

PDF
Slideshare
PPTX (Powerpoint)
ODP (Open Office)

Uzayda Türkler Var Atölye Videoları

Uzayda Türkler Var Projesi Atölyesi’ni daha ciddi hale getirelim. Sizin için özel olarak hazırladığımız videoları indirebilir veya web üzerinden açabilirsiniz. Klavuz yönlendirmesine göre istediğiniz kaynak videoyu açarak öğrencilerinize izletiniz.

Video 1 – 3 Boyutlu Yazıcılar
Video 2 – Uzayda 3 Boyutlu Yazıcılar
Video 4 – Robot Kol Projesi
Video 3 – Başkanın Konuşması
Video 5 – Başkanın Teşekkür Konuşması
Tüm Videoları İndir (~200 MB)

Uzayda Türkler Var Madalyonu

Öğrencilerinizi bu atölyeye katıldıkları için cesaretlendirin. STL formatında hazırladığımız 3 boyutlu madalyonu istediğiniz bir 3 boyutlu yazıcıda bastırabilir, öğrencilerinizi ödüllendirebilirsiniz. Modelin her bir baskısı ortalama 40 dakika sürmektedir. Baskınızı atölye öncesi alacaksanız buna göre dikkat etmelisiniz.

Alya 3 Boyutlu Yazıcı için tablaya 1 ve 4 adetli hazır GCODE çıktıları ve STL formatlı halleri paylaşılmıştır.

1 Adetli GCODE (Alya)
1 Adetli STL Tasarım Dosyası
2 Adetli GCODE (Alya)
Modeli Tinkercad’te İncele

Uzayda Türkler Var Katılım Belgesi

Uzayda Türkler Var Projesi Atölyesi’ni tamamlayan öğrencilerinize katılım belgesi verin! Onları bu atölye sonrası da motive edin.

İster boş katılım belgesini kendiniz çıktı alıp üzerine el yazısı ile yazın, ister Katılım Belgesi Sistemi’ni kullanarak öğrencilerinizin ismini sistemimiz üzerinden oluşturun.

1 Adetli Katılım Belgesi İndir
Katılım Belgesini Bilgisayardan Oluştur

Uzayda Türkler Var Yaka Kartı

Uzayda Türkler Var Projesi atölyesine katılan öğrencilerin birbirleri ile daha kolay kaynaşmalarını ve isimlerini tanımalarını sağlamak amacıyla siz değerli gönüllülerimize Yaka Kartı tasarımı yaptık. İki farklı renk seçeneği bulunan belgemizde PDF dosyanın renkli çıktısını alarak öğrencinin ismini ve sınıfını yazabilirsiniz.

Yaka Kartı Belgesini İndir